Samotné pripojenie k internetu pomocou pevnej linky už nie je nič výnimočné. Takouto možnosťou a formou pripojenia už disponuje takmer každá domácnosť. Už je to asi na takej úrovni, ako vlastnenie televízie. Je to bežné. O takejto forme pripojenia však už môžeme hovoriť ako retro, či klasika. Nie je to tak dávno, kedy bol názov internet takmer synonymom domáceho počítača.
Doba však každým rokom po technologickej stránke napredovala a internet dnes nosíme všade so sebou vo vrecku, konkrétnejšie v mobilnom zariadení, alebo tablete.
Vďačíme za to predovšetkým možnosti pripojenia, ktorú poznáme ako wi-fi. A dokonca aj tá v dnešnej dobe mení svoju podobu a to veľmi pozitívym smerom, čoho príkladom je aj článok
Takým predchodcom tejto technológie môžeme označiť bluetooth. Išlo o novú službu a vlastnosť, ktorou začali disponovať mnohé mobilné telefóny. Jednalo sa dovtedy o nevídanú možnosť, kedy ste mohli presunúť dáta z jedného mobilu do druhého a to bezdrátovo, na diaľku. Aj keď čím boli mobily od seba viac vzdialené, tým presúvanie dát dlhšie trvalo a niekedy sa dokonca prerušilo. Možno si pamätáte, ako to fungovalo v praxi. Mobily sme držali štýlom, kedy boli na sebe takmer prilepené. Vtedy sa to považovalo za super možnosť zdieľania dát, no zďaleka to nebolo na takej dokonalej úrovni, ako wi-fi. Každopádne sa však jednalo o predchodcu a funkčný pokus, kedy sme zistili, že mobili dokážu mať funkciu, na ktorých základe stojí internet i wi-fi.
Ako som naznačil, pripojenie wi-fi je na dokonalejšej úrovni, pričom má o moc väčší dosah. V takej budove stačí mať jeden modem či router a k internetu má prístup každý, kto vlastní dnešný typ mobilných zariadení. Pomocou mobilného zariadenia máte dnes už také isté možnosti využitia internetu, ako kedysi doma na osobnom počítači. Pripojenie wi-fi je dnes už takmer všade, takže internet nosíte skoro všade so sebou.