Tyčinkovec kopijovitý
Tento kvietok môžete poznať z výkladov kvetinárstiev. Pochádza z Austrálie, kde rastie vo forme stromu, ktorý dorastá až do výšky päť metrov. V interiérových podmienkach ho však pestujeme v zdrobnenej forme. Tú dosiahnete najme pravidelným rezom. Počas zimy, musíme tieto rastliny premiestniť do chladnejšej miestnosti. Ideálna teplota, by sa mala pohybovať medzi ôsmimi až desiatimi stupňami. Vyhovuje im kyslá pôda a slnečné stanovisko. Počas leta ich môžete vyložiť do exteriéru.
Ixora šarlátová
Ixora sa hodí do vyslovene teplých bytov. Počas leta vyžaduje teplotu medzi osemnástimi až dvadsiatimi piatimi stupňami. Počas zimy, je to len o čosi menej, šestnásť až osemnásť stupňov. Pochádzajú u Indie a obľubujú teplú a pomerne vlhkú pôdu. Preto by ste nemali šetriť zálievkou. Príliš rozbahnená pôda jej však taktiež nerobí dobre. V bytoch sa väčšinou pestujú rôzne hybridy, ktoré majú podobné nároky, ako pôvodný druh. Obľubujú slnečné stanovisko, avšak nie priamy slnečný úpek počas celého dňa. Staršie rastliny, po ich odkvitnutí umiestnime na chladnejšie miesto, kde im doprajeme trošku odpočinku. Počas tohto obdobia zalievame len občasne.
Koralnik hrebenitý
Koralnik pochádza z brazílskych savanových lesov. Počas zimy, preto vyžaduje chlad a úplné sucho. Teploty v miestnosti, kde tento menší krík umiestnime, by sa mali pohybovať iba tesne nad bodom mrazu. Zálievku úplne vynechávame. Dobrým riešením je pivnica, v ktorej však nemrzne. Rastlinku môžete pestovať aj zo semien, potrvá však minimálne tri roky, kým sa dočkáte kvetov. Preto si radšej zaobstarajte už vypestovanú, mladú rastlinku. Vo svojej domovine rastie koralnik na pieskovitých a kamenistých pôdach. Substrát preto pripravíme zmiešaním klasickej zeminy, piesku a jemného štrku. Všetky zložky, by mali byť v približne rovnakom pomere.